Jak Obama změnil USA

května 2010 časopis Time nám říká, Barack Obama pozval skupinu nejvýznamnějších prezidentských historiky amerických na večeři v Bílém domě. Hledal nápady, příklady a „poučení z jeho předchůdců.“

„Ale jak rozhovor postupovala,“ Time napsal, „je jasné, několik v místnosti, která Obama“ byl největší zájem o úspěchy Ronald Reagan.
Fareed Zakaria
Fareed Zakaria
Reagan na první pohled bylo nepravděpodobné, že vzorem – oblouk konzervativní, herec, který se stal politikem, který byl lépe známý pro jeho anekdot a humoru než analýzy a intelektu. Ale Obama viděl, že Reagan byl transformační prezident, někdo, kdo, jak řekl během své kampaně v roce 2008, měl „změnila trajektorii Americe takovým způsobem, že Richard Nixon dělal ne a takovým způsobem, že Bill Clinton ne.“ Je zřejmé, že byl Obamův aspirace stejně – pro změnu trajektorie Ameriky.
„Poslední dny Obamova Bílého domu ‚
Sledovat premiéru CNN filmy „svého dokumentu,“ The End: Uvnitř posledních dnech Obamova Bílého domu, „st 18.ledna, na 9p ET / PT na CNN.

Měl? Kdybych byl bilancování v polovině roku 2016, případ by byl ohromující. Obamova administrativa prošel téměř univerzální zdravotní péči. To zásadním způsobem přepracován energetickou politiku Spojených států k boji proti změně klimatu a palivo čistou energetickou revoluci. To přijalo největší reorganizaci finančního odvětví od Velké hospodářské krize. To zachránil automobilový průmysl. A většina z toho se stalo v prvních 18 měsíců administrativy. Obama argumentoval, se hodnoty v prvních dvou letech v úřadu, on dosáhl více v domácí politice, než jakýkoli prezidenta od Lyndona Johnsona.
Ale samozřejmě, všechno, co je v ohrožení. Donald Trump se zavázal, že vymazání Obamova prezidentství. Některé z nich se mohou snadno vymazat; ostatní části by mohlo být více nesmazatelné. Asi 22 milionů lidí je na Obamacare. Čistá energie je nyní obrovský americký průmysl s miliony pracovních míst. Obamova zahraniční politika, zaměřená na diplomatické řešení a opatrný vojenských intervencí a budování státu, odráží náladu v zemi. Ale celkově, z finančních předpisů imigraci trestní reformy soudnictví k životnímu prostředí, mnoho z jeho politik bude pod tlakem a může být vrácena zpět úplně.

zdroj: cnn