Vitamín D nebrání onemocnění

Vitamin D doplňky nepomohou prevenci onemocnění pro většinu lidí, podle nové studie zveřejněné ve středu v časopise British Medical Journal.

Během bezútěšných zimních měsících krátkých dní a oblačné obloze, může mnoho lidí hledat výhody slunečního svitu v podobě láhve a dosáhnout doplňky vitaminu D. Made přirozeně kůži při vystavení slunečnímu záření, je třeba tento vitamín pro udržení zdravých kostí , zuby a svaly a aby se zabránilo jejich křehké a riziko fraktury.
Ale přezkoumání důkazů z klinických studií o dopadu doplňků zjistila, že se snaží získat vitamínu D pomocí doplňků není tak výhodné.
Nejlepší nové způsoby, jak se vyhnout chladu a chřipka
„Došli jsme k závěru, že současná důkaz nepodporuje užívání vitaminu D, aby se zabránilo onemocnění,“ řekl Mark Bolland, profesor medicíny na univerzitě v Aucklandu na Novém Zélandu, ve svém prohlášení. Bolland vedl výzkum s Alison Avenell, klinického židli zdraví výzkum věd na University of Aberdeen.
Podle týmu, klinické studie neprokázaly, že suplementace snižuje riziko představované pádů a zlomenin kostí a svalů. Ale oni uznávají, že může být prospěšné u lidí, kteří jsou vystaveni vysokým rizikem, jako jsou ty v domech s pečovatelskou službou a tmavší pletí lidí žijících v chladnějších klimatických podmínkách.
Chcete-li osob, kterým hrozí, výzkumníci doporučuji stravy v průběhu podzimu a zimy, ale také naznačují, dostat radu, jak nejlépe se dostat vitamin D přirozeně. „Vitamin D bude chránit lidi, kteří jsou na vysoké riziko,“ řekl Avenell.