Jak Trump bude spolupracovat s Ruskem?

Během a po nedávných prezidentských volbách, Donald Trump řekl: „Nebylo by hezké, kdybychom ve skutečnosti spolu s Ruskem dostali?“ (V té době, republikánská předěšený stál v ostrém kontrastu s Mitt Romney, kdo volal Rusko „naše číslo jedna geopolitický nepřítel.“)

Předchozí prezidenti se pokoušeli okouzlit agent ex-KGB do lepšího vztahu. Oni skončil s malý k přehlídce pro to. Prezidenta Obamy neschopné zacházení s Ruskem bylo tak trapné, že to může povzbudil Putina anektovat Krymu, a děsil spojenců v NATO podél ruských hranic.
Steve Chabot
Steve Chabot
Když Trump ujme úřadu 20. ledna bude muset potýkat se zabil otázek, které ukazují, do jaké míry Rusko a Amerika jsou strategicky vzájemně závislé: od kontroly zbraní do Číny, z radikálního islámského terorismu na ohrožení az šíření jaderných zbraní do cena energie. Pro všechny z výsměchu liberální médií ze Trump, že má pravdu, že dialog s Moskvou má zásadní význam, i když dialog s Moskvou bude produktivní jen tehdy, pokud budeme mluvit o nesnadných otázkách nesouhlasíme dál.
Získání spolu s Ruskem je úctyhodný cíl, tak dlouho, dokud cílem je dosáhnout specifickou sadu konců, nikoliv přátelství kvůli přátelství je. V mezinárodní politice, které jdou spolu vyjít může být smrtelný. Jen se zeptejte obyvatele Československa v roce 1938, Gruzie v roce 2008, nebo Krym v roce 2014. To neznamená, že se vyhýbá záběru, opouštět konfrontaci, nebo reflexivně využití jednoho na úkor druhého. Místo toho, angažovanost a konfrontace by měl každý být viděn jako nástroje, které mají být použity k postupu naše zájmy.