Amazon líto celé Indii flag rohožka fiasku

On-line prodejce Amazon se omluvil za prodej rohožky představovat indickou vlajku na jejím kanadským internetových stránkách.
Amazon odstranil produkt ze své internetové stránce ve středu, a omluvil se následující den po ostré kritice indického ministra zahraničí Sušma Svarádžová své firmy.
Paní Swaraj se tweeted, že Indie by zrušila stávající víz pro Amazon úředníky jestliže to nedokázalo omluvit.
Znesvěcení vlajky je trestné s pokutami a vězením v Indii.
Fury přes Indii rohožky vlajka na Amazonu
Amazon řidičů ‚práce ilegální hodiny‘
Amazon Indie viceprezident Amit Agarwal, uvedl ve svém prohlášení, že jeho firma byla „zavazuje respektovat indické zákony a zvyky“.
„Prodávající třetí strany, a to Amazon, kdyby uvedeny tyto výrobky na prodej v Kanadě … Amazon lituje stejné. V žádném okamžiku udělal hodláme nebo urazit indické pocity,“ řekl.
V sérii tweetů, paní Swaraj požádala indické vysokého komisaře v Kanadě, aby se problém s Amazon poté, co se dostala do její pozornost jiným uživatelem Twitteru.
„Amazon musí řízení nepodmíněné omluvu. Musí stáhnout všechny produkty okamžitě urazil naši národní vlajku,“ řekla.
„Pokud se tak nestane okamžitě, nebudeme poskytovat indické vízum na každého úředníka Amazonky. Budeme také zrušit víza vydaná dříve.“
Loni v červnu Amazon ocitla v podobném sporu o prodeji rohožky ilustrujících bohů hinduistické.
Řádek přichází jako Flipkart, největšího indického on-line prodejce, je zapojen do nelítostné bitvě s Amazon nad podílem na trhu.