Čína, Rusko obávají, že USA půjde proti nim

S rakety na svých hranicích a sousedů sbližování právních předpisů s protivníkem, Čína a Rusko cítil zabaleny do.

Ale jsou v tom spolu, a dva Zdá se, že podniká kroky společně proti USA globální hegemonii.
Země vydala společné prohlášení tento týden vyslovil svůj nesouhlas s USA a Jižní Koreje plánů na rozmístění Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) raketovým systémem, podle obou ruských a čínských státních médií.
Také plánují přijmout protiopatření, ale co přesně se skládají z nebyl zadán, v závislosti na státem řízené Xinhua zprávy.
„Myslíme si, že americko-jihokorejského Rozhodnutí uvolnit prostředky z THAAD systém protiraketové obrany je vážně ohrožena čínské bezpečnostní zájem. Pro region, bude to také zlomit strategickou rovnováhu. Takže je to zcela pochopitelné vidět země v regionu pevně proti tomuto rozhodnutí, „řekl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang pátek. „Čína a další země muset řešit své vlastní legitimní bezpečnostní obavy a přijmout nezbytná opatření k ochraně naší bezpečnostní zájem.“
Toto oznámení přichází v době, Korea Times uvádí, že Národní bezpečnostní úřad Chief země, Kim Kwan-jin, novinářům řekl, že se setkal s nastupující americký poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn a dva znovu potvrdil, že THAAD jeho nasazení bude pohybující se dopředu, jak bylo plánováno.
Raketa Systém je navržen tak, aby se příchozí střely – a byl citován jako způsob, jak potenciálně zastavení severokorejského jaderného útoku.
Ale Rusko a Čína se obávají, že systém je schopen mnohem víc než to a je hrozbou příliš blízko svých hranic.