Kde žijí nejbohatší Američané?

Ptal jste se nejnovější „Forbes 400: Plné Seznam nejbohatších lidí v Americe“ Ještě?

Překvapení, Bill Gates, s čistým jměním 81000000000 $, je zařadil číslo 1 pro 23. rokem. Mezitím se jeho přítel Warren Buffett klesl na třetí místo se poprvé v 15 letech s čistým jměním 65,5 miliardy $.

Díky rostoucí ceny akcií horkých technologických firem, ředitelé v čele těchto společností se zdají být hromadění bohatství v mnohem rychlejším tempem než ostatní. CEO Amazon.com Jeff Bezos získal $ 20 miliard na podporu jeho čisté jmění na 67 miliard $, což mu druhý nejbohatší osobu v USA

Mansion Global je nyní na LinkedIn. Zapojte se do diskuse.

CEO Facebooku Mark Zuckerberg skočil do čtvrté místo, jeho nejvyšší pozice v historii, s čistým jměním 55,5 miliardy $. Nicméně, Oracle zakladatel Larry Ellison přistálo na č.5 poprvé od roku 2007. Jeho čisté jmění je 49,3 miliard $.

Stojící na číslo 6. místě je bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg, generální ředitel stejnojmenné firmy Bloomberg, která má čistou hodnotě 45 miliard $.

Těchto šest nejbohatší multi-miliardáři mají kombinovaný 363,3 miliard $ na jejich stažení, z nichž většina je stále držel jako podíly ve společnostech, které založili. Nicméně, část jejich bohatství je vložená v oblasti nemovitostí. Pan Gates, pro jednoho, vlastní Washington sídlo v hodnotě zhruba 170 milionů $, několik koňské ranče napříč USA a podíly v některých luxusních hotelových řetězců prostřednictvím svého soukromého obchodníka s cennými papíry, Cascade.